Przełącz się na zieloną energię – fotowoltaika dla gospodarstw

Postępująca automatyzacja oznacza większe zużycie prądu. Świetnym rozwiązaniem jest własna produkcja energii ze słońca. Taka inwestycja obniży rachunki za energię elektryczną oraz podniesie rentowność gospodarstwa.

Zielona energia, którą wyprodukujesz – dzięki panelom fotowoltaicznym w swoim gospodarstwie- jest wolna od szkodliwych związków i gazów cieplarnianych. Fotowoltaika dla gospodarstw to nie tylko dbanie o własny biznes ale również o planetę.

Nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne
dla gospodarstwa

procent odliczenia od podatku rolnego

lat ulgi inwestycyjnej

dodatkowych punktów we wniosku o dotację z PROW

Dlaczego warto?

Koszt energii elektrycznej to bardzo często aż 20% całkowitych wydatków, jakie ponoszą gospodarstwa rolne czy hodowle. W przypadku tego rodzaju działalności, najbardziej energochłonne są maszyny, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa.

Koszty energii elektrycznej dla rolników są bardzo wysokie, właśnie między innymi dlatego warto wybrać rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznych. Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu, staje się nadwyżką. Nadwyżki przekazywane są do sieci energetycznej.

Niższe koszty utrzymania gospodarstwa

Dzięki wykorzystaniu farm fotowoltaicznych i produkcji darmowej energii ze słońca masz możliwość zmniejszenia rachunków za energię elektryczną i zaoszczędzisz pieniądze, które możesz następnie zainwestować w rozwój swojego gospodarstwa.

 

Finansowanie, amortyzacja i obniżenie podatku

Gospodarstwa rolne mają możliwość uzyskania preferencyjnego finansowania.

Dokonując inwestycji w fotowoltaikę w ramach swojego gospodarstwa możesz dokonać jednorazowego odpisu amortyzacyjnego. Oprócz tego skorzystać z ulgi inwestycyjnej w wysokości 25%, aby przez 15 lat mieć obniżony podatek rolny.

Ochrona środowiska

Zmniejszając emisję dwutlenku węgla przez ograniczenie korzystania z energii dostarczanej przez dystrybutora, wpływasz na stan środowiska, w którym zbierasz plony.

Dzięki produkcji zielonej i czystej energii pozytywnie wpływasz na środowisko naturalne.

Możliwość magazynowania lub odsprzedania energii

Dzięki instalacji możesz wytwarzać energię na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedać wybranemu sprzedawcy (bądź sprzedawcy zobowiązanemu).

Wykorzystanie niezagospodarowanych powierzchni

Dachy i wiaty mogą zostać wykorzystane w celu zwiększenia dochodów.

Wysokie standardy realizacji

Ulica Solar - światowy producent paneli fotowoltaicznych
MSPRO ENERGIA jest oficjalnym dystybytorem marki ULICA SOLAR w Polsce

Ulica Solar została założona 2005 r. przez Shanshan Group – jedno z 500 największych przedsiębiorstw w Chinach

Jest jednym z wiodących producentów ogniw i modułów słonecznych w Chinach oraz na świecie. Firma znalazła się w rankingu Tier 1 przez Bloomberg NEF w pierwszym kwartale 2020 roku.

Produkcja obejmuje szeroką gamę paneli zarówno monokrystalicznych, jak i polikrystalicznych. Obecnie roczna zdolność produkcyjna wynosi 800 MW dla ogniw i 800 MW dla modułów.

Dzięki silnemu zespołowi badawczo-rozwojowemu złożonemu z ponad 100 uzyskanych patentów, Ulica Solar poświęciła się ciągłemu ulepszaniu wysokiej wydajności ogniw i wyjątkowej wydajności paneli.

 

Zdobywca wielu ważnych światowych certyfikatów

Ulica Solar została wyrózniona takimi nagrodami i certyfikatami, jak CE, UL, IEC 61215 i IEC 61730 / TÜV, JET, KS, Inmetro, MCS, CEC, CQC (Top Runner), ISO9001, OHSAS 14001, OHSAS 18001, i test PID, test amoniaku, test pyłu i piasku, test obciążenia mechanicznego 8000 Pa itp.

Produkty marki Ulica Solar cieszą się uznaniem w wielu krajach na całym świecie, między innymi w Japonii, Australii, Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz Ameryki Południowej.

MSPRO ENERGIA jest oficjalnym dystybytorem marki ULICA SOLAR w Polsce

Realizowane przez nas instalacje są wykonane na komponentach marki ULICA SOLAR. Prowadzimy także, zarówno hurtową jak i detaliczną sprzedaż paneli fotowoltaicznych dla gospodarstw rolnych, firm i wspólnot mieszkaniowych.

Dystrybucja paneli marki ULICA SOLAR

ULICA SOLAR to wiodący producent ogniw fotowoltaicznych, modułów słonecznych i dostawca usług integracji systemów solarnych.  Firma została wyróżniona przyznaniem Tier 1 przez Bloomberg NEF w pierwszym kwartale 2020 roku, z roczną mocą 800MW i własnymi projektami inwestycyjnymi 300MW.

Zacznijmy współpracę

MSPRO ENERGIA to specjalista w swojej branży. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo. Zajmujemy się w przede wszystkim realizacją wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych. Wykonujemy także instalacje dla firm, gospodarstw rolnych oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych znanej na świecie marki Ulica Solar.

Dlaczego MSPRO ENERGIA to dobry wybór?

Nasza firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku światowym oraz wieloletnie doświadczenie w branży energii odnawialnej. Nasz profesjonalny i odpowiedzialny zespół jest gwarancją kompleksowej realizację inwestycji.

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne tworzą moduły, z których złożony jest domowy panel fotowoltaiczny zamieniający promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

Fotony, które znajdują się w świetle słonecznym, są absorbowane przez ogniwa fotowoltaiczne wytrącając z nich elektrony i zmuszając je do ruchu. Powoduje to zjawisko przepływu prądu stałego, który po przejściu przez falownik zamienia się na prąd zmienny, mogący już zasilać urządzenia w sieci.

Co się dzieje z wytworzoną przez nas energią elektryczną?

Wytworzonym prądem przemiennym możemy bezpośrednio zasilać urządzenia, podłączone do instalacji elektrycznej budynku. Jest to korzystne w przypadku zakładów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych, które wykorzystują najwięcej energii elektrycznej w ciągu dnia, gdy świeci słońce. 

Czym różnią się panele monokrystaliczne od polikrystalicznych?

Podstawową różnicą między panelami monokrystalicznymi a polikrystalicznymi jest technologia ich wykonania, która przekłada się na ich wydajność.

Większą wydajność mają panele monokrystaliczne. Uznaje się, że ich sprawność mieści się w przedziale od 15% do 20%, choć zdarzają się również takie przewyższające ten zakres.

Natomiast efektywność paneli polikrystalicznych to przeważnie od 14% do 16%. Wybierając panele dla swojego gospodarstwa powinno zwrócić się uwagę m.in. na zapotrzebowanie na energię, nasłonecznienie lokalizacji, jak również dostępną powierzchnię do zamontowania paneli. 

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika to obecnie najłatwiejszy i najbardziej popularny sposób pozyskiwania energii dla gospodarstwa ze źródeł odnawialnych: polega on na konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Średni czas, w jakim zwraca się taka inwestycja to od 5 do 8 lat.

Czym jest inwerter/falownik?

Inwerter (inaczej falownik) to urządzenie, które przekształca prąd stały w prąd zmienny. Prąd stały powstaje w wyniku przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną przez ogniwa fotowoltaiczne.

Aby prąd mógł popłynąć do gniazdek, z których zasilane są wszystkie sprzęty elektryczne w domu, potrzebne jest napięcie zmienne. Główne zadanie inwertera to przekształcenie uzyskanej w modułach energii stałej na energię zmienną. Inwerter gromadzi także wiele istotnych dla działania całej instalacji danych. Są to tzw. dane eksploatacyjne,

Jak to się opłaca?

Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu przez nasze gospodarstwo, staje się nadwyżką i jest przekazywane są do sieci energetycznej. Gospodarstwo będące prosumentem może odebrać potem do 80% oddanych nadwyżek prądu.

KONTAKT

MSPRO ENERGIA Sp. z o.o.
Plac Konstytucji 3 Maja 6/2, 26-600 Radom

biuro@msproenergia.pl

+48 602 555 597