Zbudujemy dla Ciebie Farmę fotowoltaiczną

Farmy fotowoltaiczne to specjalnie wydzielone strefy terenu z rozlokowanymi instalacjami paneli zamieniających energię słoneczną w energię elektryczną. 

Wspieramy inwestorów w pełnym zakresie powstawania farmy fotowoltaicznej. Każdy projekt jest inny, dlatego inwestycje są kompleksowo analizowane przez naszych specjalistów. 

Zarabiaj dzięki energii słonecznej

Kompleksowe wykonawstwo farmy fotowoltaicznej

Aby planowane przedsięwzięcie miało pożądaną efektywność ekonomiczną, jego opracowanie i wykonanie warto oddać w ręce profesjonalistom. Zapewniamy realizację od A do Z.

Pozwolenie na budowę

 • Zawarcie umowy realizacji prac projektowych.
 • Opracowanie harmonogramu prac projektowych.
 • Przygotowanie wstępnej koncepcji lokalizacji z określeniem uzysków energetycznych oraz kosztów inwestycyjnych.
 • Opracowanie Wniosku o wydanie decyzji środowiskowej bądź odstąpienia od jej wydania.
 • Opracowanie Karty Informacyjnej Przedsięwzięcia.
 • Warunki zabudowy: przygotowanie dokumentacji do wydania decyzji o warunkach zabudowy.
 • Warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej: przygotowanie dokumentacji do uzyskania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.

Przygotowanie projektu i złożenie wniosku

 • Przygotowanie projektu branży elektrycznej instalacji fotowoltaicznej, w celu uzyskania pozwolenia na budowę wraz z przedmiarem robót, kosztorysem inwestorskim i specyfikacją techniczną farmy.
 • Przygotowanie projektu branży konstrukcyjnej instalacji fotowoltaicznej wraz z przedmiarami robót, kosztorysem inwestorskim oraz specyfikacją systemu.
 • Opracowanie wniosków o wydanie pozwoleń budowlanych dla całego zakresu projektu.

Budowa i wykonawstwo farmy fotowoltaicznej

 • Przygotowanie oferty na budowę farmy.
 • Zawarcie umowy o wykonanie farmy fotowoltaicznej wraz z harmonogramem finansowo-rzeczowym.
 • Dostawa konstrukcji pod panele.
 • Dostawa i montaż trafostacji (jeżeli wymagane).
 • Dostawa modułów fotowoltaicznych wraz z osprzętem elektrycznym (zabezpieczenia, okablowanie oraz pozostałe materiały instalacyjne).
 • Organizacja punktu sanitarnego wraz z zewnętrznym źródłem prądu.
 • Dostawa i montaż oświetlenia obiektu.
 • Kafarowanie oraz montaż konstrukcji pod panele.
 • Montaż modułów fotowoltaicznych, inwerterów, okablowania, zabezpieczeń oraz instalacji uziemiającej.
 • Dostawa i montaż inwerterów.
 • Podłączenie i uruchomienie farmy fotowoltaicznej wraz ze wszystkimi pomiarami.
 • Projekt wykonawczy oraz uzgodnienia z rejonem energetycznym.

Wysokie standardy realizacji

Założona w sierpniu 2005 r. przez Shanshan Group – jedno z 500 największych przedsiębiorstw w Chinach

Wiodący producent ogniw słonecznych i modułów słonecznych w Chinach oraz globalna marka finansowania Tier 1, zgodnie z ogłoszeniem Bloomberg New Energy Finance z I kwartału 2020 r.

Produkcja obejmuje szeroką gamę zarówno monokrystalicznych, jak i polikrystalicznych paneli. Obecnie roczna zdolność produkcyjna wynosi 800 MW dla ogniw i 800 MW dla modułów.

Dzięki silnemu zespołowi badawczo-rozwojowemu złożonemu z ponad 100 uzyskanych patentów, Ulica Solar poświęciła się ciągłemu ulepszaniu wysokiej wydajności ogniw i wyjątkowej wydajności paneli.

 

Zdobywca wielu ważnych światowych certyfikatów

Takich jak CE, UL, IEC 61215 i IEC 61730 / TÜV, JET, KS, Inmetro, MCS, CEC, CQC (Top Runner), ISO9001, OHSAS 14001, OHSAS 18001, i test PID, test amoniaku, test pyłu i piasku, test obciążenia mechanicznego 8000 Pa itp.

Dlatego produkty marki Ulica Solar cieszą się uznaniem między innymi w Japonii, Australii, Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz Ameryki Południowej.

MSPRO ENERGIA jest oficjalnym dystybytorem marki ULICA SOLAR w Polsce

Realizowane przez nas instalacje są wykonane na komponentach marki ULICA SOLAR. Prowadzimy także, zarówno hurtową jak i detaliczną sprzedaż paneli fotowoltaicznych.

Dystrybucja paneli marki ULICA SOLAR

ULICA SOLAR to wiodący producent ogniw fotowoltaicznych, modułów słonecznych i dostawca usług integracji systemów solarnych.  Firma została wyróżniona przyznaniem Tier 1 przez Bloomberg NEF w pierwszym kwartale 2020 roku, z roczną mocą 800MW i własnymi projektami inwestycyjnymi 300MW.

Zacznijmy współpracę

MSPRO ENERGIA to specjalista w swojej branży. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo. Zajmujemy się w przede wszystkim realizacją wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych. Wykonujemy także instalacje dla firm, gospodarstw rolnych oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych znanej na świecie marki Ulica Solar.

Dlaczego MSPRO ENERGIA to dobry wybór?

Nasza firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku światowym oraz wieloletnie doświadczenie w branży energii odnawialnej. Nasz profesjonalny i odpowiedzialny zespół jest gwarancją kompleksowej realizację inwestycji.

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne tworzą moduły, z których złożony jest domowy panel fotowoltaiczny zamieniający promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

Fotony, które znajdują się w świetle słonecznym, są absorbowane przez ogniwa fotowoltaiczne wytrącając z nich elektrony i zmuszając je do ruchu. Powoduje to zjawisko przepływu prądu stałego, który po przejściu przez falownik zamienia się na prąd zmienny, mogący już zasilać urządzenia w sieci.

Co się dzieje z wytworzoną przez nas energią elektryczną?

Wytworzonym prądem przemiennym możemy bezpośrednio zasilać urządzenia, podłączone do instalacji elektrycznej budynku. Jest to korzystne w przypadku zakładów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych, które wykorzystują najwięcej energii elektrycznej w ciągu dnia, gdy świeci słońce. 

Czym różnią się panele monokrystaliczne od polikrystalicznych?

Podstawową różnicą między panelami monokrystalicznymi a polikrystalicznymi jest technologia ich wykonania, która przekłada się na ich wydajność.

Większą wydajność mają panele monokrystaliczne. Uznaje się, że ich sprawność mieści się w przedziale od 15% do 20%, choć zdarzają się również takie przewyższające ten zakres.

Natomiast efektywność paneli polikrystalicznych to przeważnie od 14% do 16%. Wybierając panele dla swojego gospodarstwa powinno zwrócić się uwagę m.in. na zapotrzebowanie na energię, nasłonecznienie lokalizacji, jak również dostępną powierzchnię do zamontowania paneli. 

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika to obecnie najłatwiejszy i najbardziej popularny sposób pozyskiwania energii dla gospodarstwa ze źródeł odnawialnych: polega on na konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Średni czas, w jakim zwraca się taka inwestycja to od 5 do 8 lat.

Czym jest inwerter/falownik?

Inwerter (inaczej falownik) to urządzenie, które przekształca prąd stały w prąd zmienny. Prąd stały powstaje w wyniku przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną przez ogniwa fotowoltaiczne.

Aby prąd mógł popłynąć do gniazdek, z których zasilane są wszystkie sprzęty elektryczne w domu, potrzebne jest napięcie zmienne. Główne zadanie inwertera to przekształcenie uzyskanej w modułach energii stałej na energię zmienną. Inwerter gromadzi także wiele istotnych dla działania całej instalacji danych. Są to tzw. dane eksploatacyjne,

Jak to się opłaca?

Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu przez nasze gospodarstwo, staje się nadwyżką i jest przekazywane są do sieci energetycznej. Gospodarstwo będące prosumentem może odebrać potem do 80% oddanych nadwyżek prądu.

KONTAKT

MSPRO ENERGIA Sp. z o.o.
Plac Konstytucji 3 Maja 6/2, 26-600 Radom

biuro@msproenergia.pl

+48 602 555 597