Przełącz swój biznes na zieloną energię – fotowoltaika dla firmy

Zainwestuj w fotowoltaikę i obniż koszty prowadzenia swojej firmy. Zyskaj bezpieczną i pewną przyszłość, bez ryzyka ciągłych wahań cen prądu.

Zielona energia, którą wyprodukujesz – dzięki panelom fotowoltaicznym – jest wolna od szkodliwych związków i gazów cieplarnianych. Fotowoltaika dla firmy to nie tylko dbanie o własny biznes ale również o planetę.

Nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne
dla Twojej firmy

procent kontroli nad wydatkami

procent VAT na instalacje PV

lat do zwrotu inwestycji

Dlaczego warto?

Panele fotowoltaiczne zamieniają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, która jest wykorzystywana przez urządzenia znajdujące się w firmie, np. na zasilenie maszyn i urządzeń produkcyjnych, komputerów i urządzeń biurowych lub oświetlenia. Panele słoneczne generują prąd w ciągu dnia.

Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu, staje się nadwyżką. Nadwyżki przekazywane są do sieci energetycznej. Firma będąca prosumentem może odebrać 80% oddanych nadwyżek.

Niższe koszty prowadzenia działalności

Dzięki fotowoltaice w swojej firmie i darmowej energii ze słońca obniżysz rachunki za energię elektryczną i zaoszczędzisz pieniądze, które możesz zainwestować w rozwój biznesu.

 

Bezpieczeństwo

Instalacje fotowoltaiczne są proste w budowie i odznaczają się niską awaryjnością. Są wyposażone w inwertery oraz w zabezpieczenia, które chronią zarówno panele jak i całą instalację elektryczną (np. przed zwarciem czy przepięciami).

Ekologia

Dzięki produkcji zielonej i czystej energii pozytywnie wpływasz na środowisko naturalne.

Możliwość magazynowania lub odsprzedania energii

Dzięki instalacji fotowoltaicznej w firmie możesz wytwarzać energię na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedać wybranemu sprzedawcy (bądź sprzedawcy zobowiązanemu).

Wysokie standardy realizacji

Założona w sierpniu 2005 r. przez Shanshan Group – jedno z 500 największych przedsiębiorstw w Chinach

Wiodący producent ogniw słonecznych i modułów słonecznych w Chinach oraz globalna marka finansowania Tier 1, zgodnie z ogłoszeniem Bloomberg New Energy Finance z I kwartału 2020 r.

Produkcja obejmuje szeroką gamę zarówno monokrystalicznych, jak i polikrystalicznych paneli. Obecnie roczna zdolność produkcyjna wynosi 800 MW dla ogniw i 800 MW dla modułów.

Dzięki silnemu zespołowi badawczo-rozwojowemu złożonemu z ponad 100 uzyskanych patentów, Ulica Solar poświęciła się ciągłemu ulepszaniu wysokiej wydajności ogniw i wyjątkowej wydajności paneli.

 

Zdobywca wielu ważnych światowych certyfikatów

Takich jak CE, UL, IEC 61215 i IEC 61730 / TÜV, JET, KS, Inmetro, MCS, CEC, CQC (Top Runner), ISO9001, OHSAS 14001, OHSAS 18001, i test PID, test amoniaku, test pyłu i piasku, test obciążenia mechanicznego 8000 Pa itp.

Dlatego produkty marki Ulica Solar cieszą się uznaniem między innymi w Japonii, Australii, Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej oraz Ameryki Południowej.

MSPRO ENERGIA jest oficjalnym dystybytorem marki ULICA SOLAR w Polsce

Realizowane przez nas instalacje są wykonane na komponentach marki ULICA SOLAR. Prowadzimy także, zarówno hurtową jak i detaliczną sprzedaż paneli fotowoltaicznych.

Dystrybucja paneli marki ULICA SOLAR

ULICA SOLAR to wiodący producent ogniw fotowoltaicznych, modułów słonecznych i dostawca usług integracji systemów solarnych.  Firma została wyróżniona przyznaniem Tier 1 przez Bloomberg NEF w pierwszym kwartale 2020 roku, z roczną mocą 800MW i własnymi projektami inwestycyjnymi 300MW.

Zacznijmy współpracę

MSPRO ENERGIA to specjalista w swojej branży. Stawiamy na jakość i bezpieczeństwo. Zajmujemy się w przede wszystkim realizacją wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych. Wykonujemy także instalacje dla firm, gospodarstw rolnych oraz spółdzielni mieszkaniowych.

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem paneli fotowoltaicznych znanej na świecie marki Ulica Solar.

Dlaczego MSPRO ENERGIA to dobry wybór?

Nasza firma posiada ugruntowaną pozycję na rynku światowym oraz wieloletnie doświadczenie w branży energii odnawialnej. Nasz profesjonalny i odpowiedzialny zespół jest gwarancją kompleksowej realizację inwestycji.

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Ogniwa fotowoltaiczne tworzą moduły, z których złożony jest domowy panel fotowoltaiczny zamieniający promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.

Fotony, które znajdują się w świetle słonecznym, są absorbowane przez ogniwa fotowoltaiczne wytrącając z nich elektrony i zmuszając je do ruchu. Powoduje to zjawisko przepływu prądu stałego, który po przejściu przez falownik zamienia się na prąd zmienny, mogący już zasilać urządzenia w sieci.

Co się dzieje z wytworzoną przez nas energią elektryczną?

Wytworzonym prądem przemiennym możemy bezpośrednio zasilać urządzenia, podłączone do instalacji elektrycznej budynku. Jest to korzystne w przypadku zakładów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych, które wykorzystują najwięcej energii elektrycznej w ciągu dnia, gdy świeci słońce. 

Czym różnią się panele monokrystaliczne od polikrystalicznych?

Podstawową różnicą między panelami monokrystalicznymi a polikrystalicznymi jest technologia ich wykonania, która przekłada się na ich wydajność.

Większą wydajność mają panele monokrystaliczne. Uznaje się, że ich sprawność mieści się w przedziale od 15% do 20%, choć zdarzają się również takie przewyższające ten zakres.

Natomiast efektywność paneli polikrystalicznych to przeważnie od 14% do 16%. Wybierając panele dla swojego gospodarstwa powinno zwrócić się uwagę m.in. na zapotrzebowanie na energię, nasłonecznienie lokalizacji, jak również dostępną powierzchnię do zamontowania paneli. 

Z czego składa się instalacja fotowoltaiczna?

Fotowoltaika to obecnie najłatwiejszy i najbardziej popularny sposób pozyskiwania energii dla gospodarstwa ze źródeł odnawialnych: polega on na konwersji energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Średni czas, w jakim zwraca się taka inwestycja to od 5 do 8 lat.

Czym jest inwerter/falownik?

Inwerter (inaczej falownik) to urządzenie, które przekształca prąd stały w prąd zmienny. Prąd stały powstaje w wyniku przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną przez ogniwa fotowoltaiczne.

Aby prąd mógł popłynąć do gniazdek, z których zasilane są wszystkie sprzęty elektryczne w domu, potrzebne jest napięcie zmienne. Główne zadanie inwertera to przekształcenie uzyskanej w modułach energii stałej na energię zmienną. Inwerter gromadzi także wiele istotnych dla działania całej instalacji danych. Są to tzw. dane eksploatacyjne,

Jak to się opłaca?

Wytworzona energia, która nie zostanie zużyta od razu przez nasze gospodarstwo, staje się nadwyżką i jest przekazywane są do sieci energetycznej. Gospodarstwo będące prosumentem może odebrać potem do 80% oddanych nadwyżek prądu.

KONTAKT

MSPRO ENERGIA Sp. z o.o.
Plac Konstytucji 3 Maja 6/2, 26-600 Radom

biuro@msproenergia.pl

+48 602 555 597